• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
За книгите-игри
/
Еволюцията на КИ у нас и навън

Еволюцията на КИ у нас и навън

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
22 Мар 2011 11:10
Offline
Лисичков's Avatar
Лисичков
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2319
Скрий Още
Получени "Благодаря": 90
Topic Author
Еволюцията на КИ у нас и навън #4861

Радо писа: писа:
В повечето автори нямаше стремеж да седнат да помислят и да усървъшенстват това което вече са направили.

Точно това имах предвид, но Пешката не го разбра и заяви - "Та, по въпроса за "еволюцията" - ми, книга-игра. Какво повече да има вътре?"

We Are Motörhead And We Play Rock & Roll!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 11:14
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Еволюцията на КИ у нас и навън #4864
Както го поставяш е много интересно. Но ще ти призная че колкото и да съм фен не мога да си представя книгите-игри като продукт с безкраен потенциал. Все в един момент формата се изчерпва.

Ако трябва да говорим за усъвършенстване на наличното - например за мен Майкъл е единствения който го е постигнал - само в неговите книги имаше деиствително работещи циклични схеми.

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 11:20
Offline
Лисичков's Avatar
Лисичков
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2319
Скрий Още
Получени "Благодаря": 90
Topic Author
Еволюцията на КИ у нас и навън #4866
За мен пък най - голямото нововъведение не беше въобще на Майкъл а на силно недолюбваната Елена. За справка "Служба звездни куриери". Цялото действие се развива върху карта. И както ти казах, просто си чакам новата английска книжка, за която писа Мери, за да съпоставя.

We Are Motörhead And We Play Rock & Roll!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 11:23
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Еволюцията на КИ у нас и навън #4868
Елена докара и кодировките, всъщност. А и не знам, защо всички я недолюбват. Аз я четях с пълен кеф.

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 11:24
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Еволюцията на КИ у нас и навън #4869
На Елена й признавам плаващите кодировки. Айде чийтвай, като не знаеш на кой епизод да продължиш! :D
Само в "Магьосничества" беше такава тесла по това отношение.

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 15:15
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Еволюцията на КИ у нас и навън #4920
Хм, аз не мисля, че книгите-игри изчезнаха, защото не са се развиваха. За какво да се развиват? Книгата-игра е история, в която има интеракция. Някой от най-успешните изобщо нямаха дневник. Ако са изчезнали от липсата на еволюция, то трябва и нормалната литература да беше изчезнала - тя не е мръднала от хиляда години.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 15:42
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Еволюцията на КИ у нас и навън #4929
^ И аз това му разправям на Лисичков, ама той не разбра... :mrgreen:

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 16:02
Offline
Лисичков's Avatar
Лисичков
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2319
Скрий Още
Получени "Благодаря": 90
Topic Author
Еволюцията на КИ у нас и навън #4932

Meriadoc писа: писа:
Хм, аз не мисля, че книгите-игри изчезнаха, защото не са се развиваха. За какво да се развиват? Книгата-игра е история, в която има интеракция. Някой от най-успешните изобщо нямаха дневник. Ако са изчезнали от липсата на еволюция, то трябва и нормалната литература да беше изчезнала - тя не е мръднала от хиляда години.

Нормалната литература е еволюирала несъмнено. Но това е съвсем отделна тема на разговор.

Книгите - игри ако не сте забелязали и те еволюират през годините. От The Warlock of Firetop Mountain отиваме на Кървав меч десет години по - късно. Ако това не е развитие...

We Are Motörhead And We Play Rock & Roll!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Мар 2011 17:03
Offline
shayhiri
User is blocked
User is blocked
Мнения: 1105
Скрий Още
Получени "Благодаря": 4
Еволюцията на КИ у нас и навън #4945
И след КМ (която е още '87ма, само 5 години след първата КИ от ФФ), айде пак обратно към посредствеността. ;)

При нас се развиха много по-бързо и стигнаха много по-далече (и встрани :rolleyes: ), ма все тая.

Братството на книгите-игри по градове: knigi-igri.net/index.php?option= ... f=55&t=439
Гласувайте в анкетата, за да видите колко още от нас има във вашия град! <!-- s8-) --><img...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

23 Мар 2011 10:00
Offline
Асен
Лорд Дракон
Лорд Дракон
Мнения: 1170
Скрий Още
Получени "Благодаря": 140
Еволюцията на КИ у нас и навън #5012
Всъщност, пълното многообразие на жанра просто не сме го виждали, и вероятно и някои от най-добрите.

Съществува, например, и книга-игра за възрастни, която май не включва много екшън, но има над 150 възможни финала. Лично аз искам да я прочета, но не съм я намерил никъде!

"Читавите хора искат само от себе си, недорасляците изискват всичко - от другите" - Конфуций, осъвременен вариант.
"Хората със сходни добродетели се харесват, хората...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

23 Мар 2011 10:26
Offline
Лисичков's Avatar
Лисичков
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2319
Скрий Още
Получени "Благодаря": 90
Topic Author
Еволюцията на КИ у нас и навън #5015

Асен писа: писа:
Всъщност, пълното многообразие на жанра просто не сме го виждали, и вероятно и някои от най-добрите.

Съществува, например, и книга-игра за възрастни, която май не включва много екшън, но има над 150 възможни финала. Лично аз искам да я прочета, но не съм я намерил никъде!

Напълно съм съгласен. У нас приемаме "Кървав меч" като върха на сладоледа, но вероятно не познаваме и една десета от добрите книги излезли на запад.

We Are Motörhead And We Play Rock & Roll!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

23 Мар 2011 10:27
Offline
Branimer's Avatar
Branimer
Автор
Автор
Мнения: 2925
Скрий Още
Получени "Благодаря": 65
Еволюцията на КИ у нас и навън #5016

Асен писа: писа:
Всъщност, пълното многообразие на жанра просто не сме го виждали, и вероятно и някои от най-добрите.

Съществува, например, и книга-игра за възрастни, която май не включва много екшън, но има над 150 възможни финала. Лично аз искам да я прочета, но не съм я намерил никъде!

Това какво ще рече - еротична книга-игра ли? :P Ооо, и аз искам да я прочета 8-)

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

23 Мар 2011 10:30
Offline
shayhiri
User is blocked
User is blocked
Мнения: 1105
Скрий Още
Получени "Благодаря": 4
Еволюцията на КИ у нас и навън #5018

Лисичков писа: писа:

Асен писа: писа:
Всъщност, пълното многообразие на жанра просто не сме го виждали, и вероятно и някои от най-добрите.

Съществува, например, и книга-игра за възрастни, която май не включва много екшън, но има над 150 възможни финала. Лично аз искам да я прочета, но не съм я намерил никъде!

Напълно съм съгласен. У нас приемаме "Кървав меч" като върха на сладоледа, но вероятно не познаваме и една десета от добрите книги излезли на запад.

Гарантирам ти, че няма НИЩО по-добро. 8-) Разбира се, твърдението ми е базирано само на интуиция и екстраполации - и нямам нищо против някой да ме обори - но пък и твоето си е чисто фенство и западнопоклоничество. :P

Братството на книгите-игри по градове: knigi-igri.net/index.php?option= ... f=55&t=439
Гласувайте в анкетата, за да видите колко още от нас има във вашия град! <!-- s8-) --><img...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

23 Мар 2011 11:39
Offline
Асен
Лорд Дракон
Лорд Дракон
Мнения: 1170
Скрий Още
Получени "Благодаря": 140
Еволюцията на КИ у нас и навън #5030

Лисичков писа: писа:

Асен писа: писа:
Всъщност, пълното многообразие на жанра просто не сме го виждали, и вероятно и някои от най-добрите.

Съществува, например, и книга-игра за възрастни, която май не включва много екшън, но има над 150 възможни финала. Лично аз искам да я прочета, но не съм я намерил никъде!

Напълно съм съгласен. У нас приемаме "Кървав меч" като върха на сладоледа, но вероятно не познаваме и една десета от добрите книги излезли на запад.
Факт е, че "Кървав меч" има култов статус, който според мен е напълно заслужен. Въпросът е именно в непознаването на другите варианти, за което говориш.

Branimer писа: писа:

Асен писа: писа:
Всъщност, пълното многообразие на жанра просто не сме го виждали, и вероятно и някои от най-добрите.

Съществува, например, и книга-игра за възрастни, която май не включва много екшън, но има над 150 възможни финала. Лично аз искам да я прочета, но не съм я намерил никъде!

Това какво ще рече - еротична книга-игра ли? :P Ооо, и аз искам да я прочета 8-)
Стига бе, казах "без екшън" :mrgreen: !
Иначе има и еротични, но не съм си давал зор да ги търся.

shayhiri писа: писа:

Лисичков писа: писа:

Асен писа: писа:
Всъщност, пълното многообразие на жанра просто не сме го виждали, и вероятно и някои от най-добрите.

Съществува, например, и книга-игра за възрастни, която май не включва много екшън, но има над 150 възможни финала. Лично аз искам да я прочета, но не съм я намерил никъде!

Напълно съм съгласен. У нас приемаме "Кървав меч" като върха на сладоледа, но вероятно не познаваме и една десета от добрите книги излезли на запад.

Гарантирам ти, че няма НИЩО по-добро. 8-) Разбира се, твърдението ми е базирано само на интуиция и екстраполации - и нямам нищо против някой да ме обори - но пък и твоето си е чисто фенство и западнопоклоничество. :P
Тоест, не си ги чел, но твърдиш уверено какво няма, пренебрегвайки уверено факта, че негативните твърдения не могат да се доказват.
Това не е интуиция, а надежда, че желаното е действителност 8-) !

"Читавите хора искат само от себе си, недорасляците изискват всичко - от другите" - Конфуций, осъвременен вариант.
"Хората със сходни добродетели се харесват, хората...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

23 Мар 2011 11:48
Offline
shayhiri
User is blocked
User is blocked
Мнения: 1105
Скрий Още
Получени "Благодаря": 4
Еволюцията на КИ у нас и навън #5032
Глупости. Тва важи за вас точно. А и аз като вас искам да има други като КМ. Обаче няма.

Айде намери по-добра.

А интуицията в случая е сто пъти по-маловажна от екстраполацията. Но за екстраполацията ти трябва и база.

Братството на книгите-игри по градове: knigi-igri.net/index.php?option= ... f=55&t=439
Гласувайте в анкетата, за да видите колко още от нас има във вашия град! <!-- s8-) --><img...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
Форум
/
Книги-игри
/
За книгите-игри
/
Еволюцията на КИ у нас и навън
Time to create page: 0.084 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

496 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Мочила (9 Мнения)
    • в Нови книги-игри / Други нови книги-игри
    • от logus
    • Today 12:57
    • Пролетен панаир на книгата 2026 (9 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от pycku
    • Yesterday 18:06
    • Бри и мистерията на Слендърмен (1 Мнения)
    • в Нови книги-игри / Други нови книги-игри
    • от kiril_ps
    • Yesterday 15:38

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност