• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
Нови книги-игри
/
от ИК "Книги-игри"
/
Асасините на Персия
/
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП

За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП

  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
12 Апр 2012 16:04
Offline
Timequake
Духът на Прерията
Духът на Прерията
Мнения: 205
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52287
А бихевиоризма къде го оставихте? Уейн да разкаже какво е било детството на героите, за да може Кирил да направи един психологически анализ и по двете школи.

Също така искам и химически анализ на меча на Самир за да съм сигурен, че това е персийски меч, а не някакво менте.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

12 Апр 2012 16:25
Offline
kiril_ps's Avatar
kiril_ps
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 3703
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1003
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52288

Timequake писа: писа:
А бихевиоризма къде го оставихте? Уейн да разкаже какво е било детството на героите, за да може Кирил да направи един психологически анализ и по двете школи.

Също така искам и химически анализ на меча на Самир за да съм сигурен, че това е персийски меч, а не някакво менте.
[offtopic]Не мога да правя психологически анализи, понеже смятам, че за това е нужна практика и теоретична основа, която аз нямам. Относно Бихейвиоризма - някои психолози в тези школи отричат несъзнаваното, с което аз не мога да се съглася, но не мога и да докажа мнението си.[/offtopic]

kiril-ps.itch.io/

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

12 Апр 2012 21:36
Offline
Лисичков's Avatar
Лисичков
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2319
Скрий Още
Получени "Благодаря": 90
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52298

Ейдриън Уейн писа: писа:
[/i] разни неща по нашите специалности - но сме толкова тъпи, че не схващаме. :lol: 8-)

Кажи сега коя е специалността ти 8-)
Арабистика ?!

We Are Motörhead And We Play Rock & Roll!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

12 Апр 2012 21:49
Offline
Mindcrime's Avatar
Mindcrime
Автор
Автор
Мнения: 2756
Скрий Още
Получени "Благодаря": 576
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52299
Според мен, Уейн има предвид, че се е специализирал в писането. Майстор в създаването на образи и разказването на истории, такива работи. Увлекателни сюжети, смайващи обрати...

Hater
A label that some people apply to anyone who disagrees with them on any subject. Such name calling is designed to discourage critical and independent thinking, and prevent full inspection of bogus ideas and beliefs. Use of the term hater is rampant on the internet.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Апр 2012 00:45
Offline
SilverWolf
Таласъм
Таласъм
Мнения: 880
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1
Topic Author
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52305

kiril_ps писа: писа:

Хайде почети малко Фройд преди да правиш такива изказвания...

Чел съм Фройд, чел съм Айзенк, чел съм Албърт Елис, чел съм Фриц Риман, чел съм Хоуърд Гарднър... да продължавам ли да изреждам. Естествено чел, не означава разбрал! Може и нищо да не разбирам от динамикатата на психичните процеси, не споря. Може и да съм изцяло в грешка, не споря, само изказвам мнение.
Просто ми е чудно, къде според Психоаналитичната теория на Фройд аз греша в контекста на описаната фентъзи ситуация.
Хъм... интересно как тогава защитаваш теориите на Уейн за логиката в мотивацията. Наистина не мога да си го обясня това... никак.

Timequake писа: писа:
А бихевиоризма къде го оставихте? Уейн да разкаже какво е било детството на героите, за да може Кирил да направи един психологически анализ и по двете школи.

Също така искам и химически анализ на меча на Самир за да съм сигурен, че това е персийски меч, а не някакво менте.
И аз искам да знам дали мечът не е менте... може да е от ламарина. Или всъщност да е пластмасов и да е увит в станиол... на няколко места в книгата има такива изпълнения, та по-добре наистина да проверим. ;)
Иначе дори и за такъв гаф, Уейн сигурно пак ще твърди, че е така защото "не знаете, че в историята на сетинга, пластмасата е изобретена още през VIII век и всъщност е малко по-твърда от стомана".

Arbitrium vincit omnia
"Съвършеното владеене на оръжието поправя несъвършеното законодателство...."
"Спокойният, добре нахранен и общо взето доволен от живота хищник е...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Апр 2012 08:03
Offline
kiril_ps's Avatar
kiril_ps
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 3703
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1003
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52309

kiril_ps писа: писа:
Ами смятам, че е много трудно да се каже дали е правилно и адекватно поведението на главната героиня. Действието се развива в друго време и друга държава. Никой от нас не е живял тогава и надали някой е ходил в Персия. Затова и смятам, че Уейн/Блонд могат да си позволят своя интерпретация на адекватно за дадената ситуация поведение, стига да е съобразено с историческите факти.
Не мога да преценя дали са адекватни психологическите ситуации и мотивацията на главните герои в книгата, просто казвам, че нямам достатъчно информация. Може Уейн да греши, но как да знам, като съм чел само една малка част от историята. Пък и пак казвам, не съм Психолог :)
Име едно нещо, което ме притеснява за Спящия убиец, припомняйки си лекциите на проф. Йончев по Клинична психология, но ще изчакам да видя развитието на персонажа и евентуалното възвръщане на спомените. :)

kiril-ps.itch.io/

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

14 Апр 2012 21:32
Offline
SilverWolf
Таласъм
Таласъм
Мнения: 880
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1
Topic Author
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52322

kiril_ps писа: писа:
Не мога да преценя дали са адекватни психологическите ситуации и мотивацията на главните герои в книгата, просто казвам, че нямам достатъчно информация.
И все пак на базата на елементарната логика не би ли следвало персонажи с modus operandi, подобен на този на Ракса и Самир, да са фатално застрашени в една нормална обстановка с посочените исторически характеристики?
По-точно въпросът ми е: Като Ракса и Самир са толкова пасивни и наивни и не могат да мислят тактически, как по ангелите, се случва така, че по-второстепенните персонажи (не само стражите) са още по-тъпи и не ги убиват при никой от всичките възможни случаи в представената ни до сега част от сюжета?

Arbitrium vincit omnia
"Съвършеното владеене на оръжието поправя несъвършеното законодателство...."
"Спокойният, добре нахранен и общо взето доволен от живота хищник е...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 13:32
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52333
"Не ги убиват, щото историята го изисква"
предполагам това е отговора.

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 15:28
Offline
Ейдриън Уейн's Avatar
Ейдриън Уейн
User is blocked
User is blocked
Мнения: 4588
Скрий Още
Получени "Благодаря": 84
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52336

SilverWolf писа: писа:
По-точно въпросът ми е: Като Ракса и Самир са толкова пасивни и наивни и не могат да мислят тактически
Това са си някакви твои ментални субпродукти, които нямат нищо общо с реалната история и герои. И както много пъти стана ясно, те (субпродуктите) ЩЕ умрат много бързо в такива обстоятелства, просто щото са злобни, недоверчиви, дразнещи и ограничени същества. :geek: Докато истинските герои се справят чудесно засега - и точно това доказва истинските им качества.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 16:18
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52339
мноо зле...

Някой да затвори тая тема, че накрая пак ще си вземам почивка от тоя форум, тоя път заради глупостите, дето драска Уейн в некъв нещастен опит да изкара историята си логична, интересна и завладяваща, а героите си - нещо различни от бегли копия на няколко основни архиетипа в литературата, при това зле реализирани.

Уейн, що не се задоволиш с факта, че книжката ти е по-добра сюжетно от около 3/4 от старата вълна и не си седнеш на гъза най-сетне. Няма да ни убедиш, че си написал най-най-най-чи-по книгата в света, нито, че героите ти са най-най-най-интересните, нито, че сюжетът ти е нещо изключително.

Човек да не смее добра дума да каже за някоя книга - авторът й веднага става божи дар ходещ по земята...

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 16:45
Offline
Ейдриън Уейн's Avatar
Ейдриън Уейн
User is blocked
User is blocked
Мнения: 4588
Скрий Още
Получени "Благодаря": 84
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52340
:mrgreen: Единствените, които се опитват да убеждават някого тук са двама-трима човека, които се опитват да убедят СЕБЕ СИ, че имат проблеми с книга или автор - и че "проблемите" НЕ са в тях самите. ;) Останалите четат и си правят изводите.

Проблемът не е в добрите думи, Хами - а ти така и не си намерил такива досега, нито пък каквато и да е обоснована критика (за което отново е свидетел горният ти "пост"). Проблемът е когато някой упорито се опитва да представи субективното си лично раздразнение относно нещо си - за нещо повече от каквото е.

Това тук е тема за личния вкус, на който всеки има пълно право, стига да не го излага като факт. :) Темите за рецензии и обосновани критики са другаде.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 17:55
Offline
SatanicSlayer's Avatar
SatanicSlayer
Магьосник
Магьосник
Мнения: 7596
Скрий Още
Получени "Благодаря": 189
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52341
Проблемът не е в нас, че ти не искаш да разбереш това, което се пробваме да критикуваме.
- Искаме да разбереш, че героите, които си направил са глупави.
- Искаме да разбереш, че е абсурдно да няма стражи в нощен богат град.

Точно тук идва главното раздразнение, че ти не разбираш и грам от това, което пишем и се пробваме с още по-големи постове да ти обясняваме какво точно куца, къде куца и как куца.

И факта, че не съм сложил рецензия е че винаги съм следвал модела - за творбата или добро, или нищо. След като не съм написал нищо там, значи трябва да имаш едно на ум.

Избери своето приключение

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 18:09
Offline
Вилорп's Avatar
Вилорп
Premium Member
Premium Member
Мнения: 11081
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1214
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52343
Христос Возкресе!

Цвят за модериране
Линк към каталога с дигитализирани книги
knigi-igri.bg/forums/digital-gamebooks/4...italni-proizvedeniya - нови книги

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 18:16
Offline
kiril_ps's Avatar
kiril_ps
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 3703
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1003
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52345
А аз си мислех, че това е форум за изразяване на лични мнения, а не за убеждаване на автори, че личните мнения на някои потребители са неоспорима истина....

kiril-ps.itch.io/

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

15 Апр 2012 18:51
Offline
vg's Avatar
vg
Победител в конкурс
Победител в конкурс
Мнения: 1913
Скрий Още
Получени "Благодаря": 7
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП #52348

Вилорп писа: писа:
Христос Возкресе!
K'во стана с мат'риализъма, другарю Хорхе ? :lol:

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
Форум
/
Книги-игри
/
Нови книги-игри
/
от ИК "Книги-игри"
/
Асасините на Персия
/
За Ракса (и Самир) и мотивацията на героите в АнП
Time to create page: 0.077 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

499 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Когато половината ти парти е в друг град (Бюджетна... (6 Мнения)
    • в Общи приказки / Настолни и ролеви игри
    • от ringlas
    • Yesterday 21:18
    • Пълен списък книги-игри - Нова Вълна (232 Мнения)
    • в Книги-игри / За книгите-игри
    • от Вилорп
    • Yesterday 09:53
    • Омнибусите. (3 Мнения)
    • в Общи приказки / Литература
    • от Elan Morin Tedronai
    • 14 Юни 2026 22:48

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност