• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
За заглавията от първата вълна
/
Блонд и Уейн
/
Синът на пустинята

Синът на пустинята

  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
28 Фев 2012 12:20
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5985
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Синът на пустинята #48922
Е, спорно е все пак. И аз не усетих Блонд в оная книга... От друга страна, какво стана с онова интервю дето Юри го беше взел от Русев? :?:

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

28 Фев 2012 12:23
Offline
kiril_ps's Avatar
kiril_ps
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 3703
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1003
Синът на пустинята #48923
Благодаря за представянето.
Просто исках да кажа, че не само е важно как е направена играта и историята, но и как ни е представена - съжалявам, ако не съм достатъчно точен. На книгата пише Робърт Блонд и Ейдриън Уейн, но ако греша, поправете ме. Дори Блонд само да "налива" текст, това не е никак маловажно и необвързано с играта и историята.

kiril-ps.itch.io/

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

28 Фев 2012 12:24
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Синът на пустинята #48924

Pe6ka_S_Mnenie писа: писа:
Е, спорно е все пак. И аз не усетих Блонд в оная книга... От друга страна, какво стана с онова интервю дето Юри го беше взел от Русев? :?:
не е спорно, баце, факт е. Уейн е измислил историята и после Блонд е налял текста. След това Уейн е решил ,че ще прави КИ по написана история и готово, имаме Асасините 1. Във втората ако изобщо има Блонд на корицата, предполагам че ще е за заблуда на читателите. :)

ПП: Синът на пустинята е линейна КИ, колкото и да не ви се вярва. В определена степен, тя е от най-не-интерактивните книги в жанра. Всички вадите картите като доказателство, но картите са всъщност илюзия за интерактивност и сандбокс. Ако нещо в квадрат А2 променяше нещата в А4, Б5 и У8 - тогава щеше да е интерактивен сандбокс, в който има някакъв смисъл. Сега нищо не ти пречи просто да изръшиш картата от-до.

Това не прави книжката по-лоша, но не я и прави нещо убер интерактивно. Прави я просто КИ с над 40 отделни куеста в нея. Ето, какво я прави велика.

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

28 Фев 2012 12:34
Offline
stalk
Лорд Дракон
Лорд Дракон
Мнения: 1322
Скрий Още
Получени "Благодаря": 12
Синът на пустинята #48926
Все ми е тая дали е линейна или не, за мен това е най-великата книга-игра! Никоя не ми е харесвала повече досега и не вярвам да се появи такава някога.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

31 Мар 2012 23:05
Offline
psicho_lg's Avatar
psicho_lg
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2454
Скрий Още
Получени "Благодаря": 240
Синът на пустинята #51597
Книгата е прекрасна като се почне още с галерията на героите мине се през няколко вида карти,преговори,морска битка,двубои,гатанки,ако щете даже и наивното сваляне на арабска принцеса.Има го Халс не на последно място да дърпа ушите на героя и не само.А и в коя друга книга може да оберете публичен дом,че даже и джамия :) И всичко това подправено с неподражаемия хумор на Блонд.

bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 0%B0%D0%BD

България над всичко
Следните потребител(и) изказаха благодарност: snake_fang

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Апр 2012 01:10
Offline
vg's Avatar
vg
Победител в конкурс
Победител в конкурс
Мнения: 1913
Скрий Още
Получени "Благодаря": 7
Синът на пустинята #51606

hameleona писа: писа:
Синът на пустинята е линейна КИ, колкото и да не ви се вярва. В определена степен, тя е от най-не-интерактивните книги в жанра. Всички вадите картите като доказателство, но картите са всъщност илюзия за интерактивност и сандбокс. Ако нещо в квадрат А2 променяше нещата в А4, Б5 и У8 - тогава щеше да е интерактивен сандбокс, в който има някакъв смисъл. Сега нищо не ти пречи просто да изръшиш картата от-до.

Това не прави книжката по-лоша, но не я и прави нещо убер интерактивно. Прави я просто КИ с над 40 отделни куеста в нея. Ето, какво я прави велика.

Не е sandbox, но не е и линейна. Ако беше задължително да се минат всички мисийки и то подред, тогава щеше да е линейна.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Апр 2012 01:18
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Синът на пустинята #51608
Линейния гейм-плей приема идеята за странични куестове в себе си. По принцип. Сандбокса също, но обикновено при сандбокса, куестовете не висят във въздуха да чакат с дни да ги минеш :)

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Апр 2012 01:53
Offline
vg's Avatar
vg
Победител в конкурс
Победител в конкурс
Мнения: 1913
Скрий Още
Получени "Благодаря": 7
Синът на пустинята #51609
Линейни са на ММ. В сравнение с тях "Синът" изобщо не е линейна. Може да се изиграе по доста различни начини.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Апр 2012 02:07
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Синът на пустинята #51610
Вярно е. Напоследък ставам доста... педантичен за гейм теории.
Но, както между сандбокс и сандбокс има разлика, така и между линейност и линейност има разлика. ММ е железница (пълната крайност на линейните игри), такава е и АнП1. СнП е толкова натъпкан със странични куестове, че постига целта на сандбокса - множество начина за изиграване :)

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

10 Сеп 2012 14:55
Offline
stalk
Лорд Дракон
Лорд Дракон
Мнения: 1322
Скрий Още
Получени "Благодаря": 12
Синът на пустинята #61219
Наскоро стана въпрос за оценяването в книгите-игри и някой спомена, че в Синът на Пустинята нямало оценяване. Всъщност има, малко по-различен тип е, но има. Към края на играта в зависимост от точките които си събрал са толкова и бунтовниците, колко по-малко бунтовници има, по мое мнение толкова по-добре си справил. А има и вариант изобщо да няма бунтовници и директно минаваш на победният епизод, това според мен означава, че си играл перфектно и също е вид оценяване. Не е като при други книги с оценки, но има един вид оценяване.
Следните потребител(и) изказаха благодарност: snake_fang

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

10 Сеп 2012 15:27
Offline
Mayday
Автор
Автор
Мнения: 3690
Скрий Още
Получени "Благодаря": 34
Синът на пустинята #61224
Лошото в случая е, че ако си перфектен пропускаш част от приключението. Често постройката е обратната - за да постигнеш максимален резултат, трябва да преровиш всички места (всъщност, това го има и в Синът - заради движението по картата).

Наскоро препрочетох Синът на Пустинята и Вкусът на Кръвта. Обикалянето по карта май взе да ми харесва.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

10 Сеп 2012 15:40
Offline
vg's Avatar
vg
Победител в конкурс
Победител в конкурс
Мнения: 1913
Скрий Още
Получени "Благодаря": 7
Синът на пустинята #61226
Оценката да е вплетена в самата игра като в "Синът" е далеч по-сполучливо, отколкото да е изнесена в края на книгата. Това е един по-елегантен начин за оценяване, при който това колко добре си играл влияе върху развоя на историята. От една страна получаваш оценка, от друга страна по време на играта не ти се натрапва неприятното усещане, че ситуациите са стъкмени единствено с цел събиране на някакви точки, а се потапяш в действието.
Следните потребител(и) изказаха благодарност: snake_fang

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

27 Сеп 2014 11:23
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5985
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Синът на пустинята #96557
Поприпомних си някои неща... Като "тиренца":

- Книгата е неистово линейна. Даже двете реални "игрови пространства" на двете карти, по които се играе не успяват да замажат този факт.

- Тактическите битки не са много тактически. Тоест, можеха да бъдат ако беше обяснено като хората кое къде е, кой къде е застанал и откъде идва врагОТ. Има едно две изключения, но повечето са така. Момента с тоягите, при която хващаш твоята "като меч" за да "завъртиш собствената тояга на противника" и да я "стовариш върху главата му" е идиотизъм.

- Преговорите са подправката, която прави играта уникална! :geek:

- Ако имаше някаква ориентировка колко са противниците при абордажната битка (примерно "Поне 60 пирата"), или нещо от рода, то последната щеше да е перфектна.

- Случайно или не с посредствено добра игра можеш да си спестиш целия последен етап от играта. Атаката срещу отцепниците. Що за глупост, Джърк?!

Това са малките бележки по една иначе отлична книга. 8-)

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

19 Окт 2014 01:52
Offline
SatanicSlayer's Avatar
SatanicSlayer
Магьосник
Магьосник
Мнения: 7596
Скрий Още
Получени "Благодаря": 189
Синът на пустинята #97400
Абсолютно съм съгласен с Пешката.
Чиста железница, която са пробвали да я скрият в тунел наречена карта върху, която да се придвижиш. На пръв поглед е супер, но после става ясно, че абсолютно нищо не променя в историята.
Тактическата карта, където си на кораба дори не се доближава до някакви тактически маневри и не изискват някакви сериозни познания в тактика, стратегия или каланетика, тъй като е адски лесна и се минава веднага.

Избери своето приключение

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

26 Ян 2015 02:08
Offline
Monevwww's Avatar
Monevwww
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 2541
Скрий Още
Получени "Благодаря": 804
Синът на пустинята #100758
Преди ми беше една от любимите книжки и я смятах за страхотна, една от най-преиграваните ми.
Сега...линейност, доста клишираност, някой неясноти, излишна финална схватка с отцепниците...но в темата са изброени както слабите, така и силните страни (преговорите, различните карти, тактическите решения) Може би, това че е твърде лесна не ми допада сега, въпреки че пак ми хареса, но не е като преди... Все пак една от задължителните за мен книжки!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
Форум
/
Книги-игри
/
За заглавията от първата вълна
/
Блонд и Уейн
/
Синът на пустинята
Time to create page: 0.079 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

500 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Лигата на крадците (14 Мнения)
    • в Нови книги-игри / Други нови книги-игри
    • от Златаров
    • Today 16:26
    • Когато половината ти парти е в друг град (Бюджетна... (7 Мнения)
    • в Общи приказки / Настолни и ролеви игри
    • от Pe6ka_S_Mnenie
    • 16 Юни 2026 10:25
    • Пълен списък книги-игри - Нова Вълна (232 Мнения)
    • в Книги-игри / За книгите-игри
    • от Вилорп
    • 15 Юни 2026 09:53

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност