• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
ОБЩИ ФОРУМИ
/
Общи приказки
/
Настолни и ролеви игри
/
Цивилизация

Цивилизация

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
05 Юли 2014 02:24
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #91520
От Фантасмагория обявиха чудесна новина преди месец - скоро ще издават изцяло преведена версия на Цивилизацията. Изгледах доста клипове по ютюба и ми изглежда много готина игра. Някой играл ли я е?

boardgamegeek.com/boardgame/77130/sid-me...ilization-board-game

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 16:03
Offline
zebra's Avatar
zebra
Нещо, някакво, такова
Нещо, някакво, такова
Мнения: 86
Скрий Още
Получени "Благодаря": 28
Цивилизация #92701
да, изключително приятна игра. по мое лично мнение е примерно 9/10

изисква относително сериозно четене на правила и подготовка преди да се играе (особено за първи път), но определено си струва.
сериозна продължителност на игрите; не омръзва и след доста преигравания

според мен #68 в boardgamegeek е незаслужено ниско.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 16:09
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #92702
Е, като се има предвид, че е 68 от 70 000... Мисля, че всичко в топ 100 трябва да се приема за шедьовър :-)

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 16:13
Offline
zebra's Avatar
zebra
Нещо, някакво, такова
Нещо, някакво, такова
Мнения: 86
Скрий Още
Получени "Благодаря": 28
Цивилизация #92703
близо е до определението :wink:

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 16:17
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #92705
Колко време протича една игра?

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 16:22
Offline
zebra's Avatar
zebra
Нещо, някакво, такова
Нещо, някакво, такова
Мнения: 86
Скрий Още
Получени "Благодаря": 28
Цивилизация #92706
е зависи колко играча са, при мен няколко часа с простотиите покрай играта...4-5 часа за 3-ма например без да се бърза

ако играете целенасочено сигурно за 2.5 - 3 часа

при 1:1 сигурно под 3

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 16:24
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #92707
Само това ме притеснява, че много дългите игри в един момент стават изморяващи, особено ако говорим за 5 часа игра. Но със сигурност ще си я купя, преведена на български изглежда страхотно.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 18:45
Offline
Wukong
Суперагент
Суперагент
Мнения: 780
Скрий Още
Получени "Благодаря": 18
Цивилизация #92731
а къде я продават на български?

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 18:48
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #92734
Още не са я пуснали. Казаха края на юли, ама още няма преордър, така че бих заложил на август-септември.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

16 Юли 2014 22:48
Offline
zebra's Avatar
zebra
Нещо, някакво, такова
Нещо, някакво, такова
Мнения: 86
Скрий Още
Получени "Благодаря": 28
Цивилизация #92774
плюсовете на тая игра са наистина много повече от минусите. изключително е увлекателна, балансирана и има страхотна преиграваемост. на 95% няма как да сбъркаш с нея

може би е настолната игра, която сме играли най-много пъти :lol:

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

17 Юли 2014 00:52
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #92799
А какви други игри играете, за да се ориентирам? Ние играем най-вече на игри с по-средна продължителност като Катан, 7-те чудеса, Тикет ту райд, а от по-дългите Игра на тронове и Талисман. Бях взел Аркхам Хорър, която не се хареса и след 2-3 игри вече само прашасва.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

17 Юли 2014 01:01
Offline
zebra's Avatar
zebra
Нещо, някакво, такова
Нещо, някакво, такова
Мнения: 86
Скрий Още
Получени "Благодаря": 28
Цивилизация #92803
ех вие сте патрони :lol: богат избор...

Цивилизацията, Warhammer Diskwars, Каркасон...и скоро живот и здраве и Twilight Struggle :-)

а btw Horror of Arkham ми беше следващата в списъка но сега започвам да се чудя :o защо не се хареса?

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

17 Юли 2014 01:06
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #92805
Аркъма е супер игра, има страхотна атмосфера и самата механика е много добра. Проблемът е, че моите приятели не се справят с английския и като трябва да им превеждам всяка карта и всяка локация просто загубиха интерес, а аз излизах от играта скапан от умора. Предполагам, че продължителността, заедно с невладеенето на английски и голямата комплексност. Интересното е, че талисмана също не е преведен, но там тези проблеми ги няма, понеже играта е по-лека.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

17 Юли 2014 01:17
Offline
zebra's Avatar
zebra
Нещо, някакво, такова
Нещо, някакво, такова
Мнения: 86
Скрий Още
Получени "Благодаря": 28
Цивилизация #92808
значи ще му дадем шанс по-нататък малко!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

17 Юли 2014 01:28
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Topic Author
Цивилизация #92809
Между другото Аркама го има изцяло преведен на български по торентите. Не е изгодно да се принтира обаче, защото като принтнеш всичко ще ти излезе по-скъпо от оригиналните компоненти. Аз обаче изпринтих само шиитовете на героите и на Древните и стана яко.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
Форум
/
ОБЩИ ФОРУМИ
/
Общи приказки
/
Настолни и ролеви игри
/
Цивилизация
Time to create page: 0.091 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

496 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Пролетен панаир на книгата 2026 (9 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от pycku
    • Yesterday 18:06
    • Мочила (8 Мнения)
    • в Нови книги-игри / Други нови книги-игри
    • от pycku
    • Yesterday 16:02
    • Бри и мистерията на Слендърмен (1 Мнения)
    • в Нови книги-игри / Други нови книги-игри
    • от kiril_ps
    • Yesterday 15:38

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност