• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
За заглавията от първата вълна
/
Чуждите автори
/
Ромски лабиринт - Книга-игра

Ромски лабиринт - Книга-игра

  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
22 Ное 2013 20:45
Offline
SatanicSlayer's Avatar
SatanicSlayer
Магьосник
Магьосник
Мнения: 7596
Скрий Още
Получени "Благодаря": 189
Ромски лабиринт - Книга-игра #83840
Ще помоля да се коментира книгата.

Избери своето приключение

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Ное 2013 22:52
Offline
Wukong
Суперагент
Суперагент
Мнения: 780
Скрий Още
Получени "Благодаря": 20
Ромски лабиринт - Книга-игра #83859
Добре де само малко цигане ли си в книгата или имаш шанс да станеш тартор и се занимаваш с дейности като продаване на контрабанди цигари, фалшив алкохол, вторични суровини, телефонни измами и тем подобни бизнеси?

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

22 Ное 2013 23:13
Offline
Ал Торо's Avatar
Ал Торо
Автор
Автор
Мнения: 6679
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2493
Ромски лабиринт - Книга-игра #83863
По книгата (само че малко по-долу):
Щом е решила да навлиза в такива сериозни дебри - педерастия, проституция, дискриминация - то ако не го прави качествено, ще е направо бедствие. Ако разглежда само дискриминацията, която е грозно ежедневие, но не и проблемите от действията и мисленето на ромското малцинство, в които също има чести и тежки проблеми, то книгата ще е по-едностранна от американски военен филм, отличен с оскар за сюжет.
В Унгария може и да е различно, не знам. За краткото ми посещение там не видях роми и само един лабиринт.

Ще взема накрая и аз да я прочета...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

23 Ное 2013 09:13
Offline
Вилорп's Avatar
Вилорп
Premium Member
Premium Member
Мнения: 11081
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1214
Topic Author
Ромски лабиринт - Книга-игра #83877
Стига да преодолеете първоначалния шок от описанията, книжката е наистина добра, освен това дава възможност за много преигравания. Финалите са коренно различни, от това да те пребият скинари и да сгънеш в канавка,да те гътне свръх доза, да емигрираш в Хамерика, да станеш шеф на Била...

Цвят за модериране
Линк към каталога с дигитализирани книги
knigi-igri.bg/forums/digital-gamebooks/4...italni-proizvedeniya - нови книги

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

21 Дек 2013 16:38
Offline
Ал Торо's Avatar
Ал Торо
Автор
Автор
Мнения: 6679
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2493
Ромски лабиринт - Книга-игра #85135
Книгата е ужасна, според мен. Не я издържах цялата, ама бая минах. Няма никакъв геймплей, основните разклонения са хвърляне на зарове, останалите са фиктивни или тип - иди на тези 7 места, от които 5-6 ще те върнат на началния епизод. Сюжетът е всички те мразят и никъде нищо не можеш да свършиш, нещата са преекспонирани стабилно. Не че не се случват подобни, но в книгата дори не можеш храна и панталон да си купиш, макар че имаш пари; по-реално ми се струва да те гледат подозрително и накриво. Плитка и съшита история, която няма стойност в описването на заложената проблематиката. Неприятна за четене и безидейна, телеграфна.

Ако трябва да кажа нещо хубаво е за момчетата, които са локализирали книгата. Тук не си говорим само за превод, ами за заместване на купища обекти (градове, квартали, паркове, улици, транспортни линии) и т.н. който се характеризират с нещо - дори площад "Македония" беше замесен в интересен контекст. Направо толкова изглеждаше написана за България, че ми беше трудно да повярвам, че оригиналyt е базиран в друга държава.

В резюме: avoid it.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

31 Юли 2016 18:41 31 Юли 2016 18:43 от TheVaka.
Offline
TheVaka
Суперагент
Суперагент
Мнения: 665
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Ромски лабиринт - Книга-игра #116565
Напълно съгласен с Ал Торо и по-горното мнение.
Едно и също се повтаря до безкрай - това,че си циганин и след това вече е ясно какво ще се случи ,заради потеклото ти - хвърлят се зарове ,но няма никакъв екшън и свършва така както почва без цел и посока общо взето,а и има фрази дето не трябва да са в книгите.
Има доста случки и събития ,но си приличат повечето и не ми допадна.
Много зле е работата 1/10

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

06 Авг 2016 14:43
Offline
Monevwww's Avatar
Monevwww
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 2541
Скрий Още
Получени "Благодаря": 804
Ромски лабиринт - Книга-игра #116620
И аз се присъединявам към горните мнения. Книгата е пълен ташак...някакъ социален експеримент, в който влизаш в ролята на бай Мангал и трябва да се оправяш...колкото и да се опитваш да правиш добри неща - животът е жесток и нещо се прецаква. Засегнати са много теми - сегрегацията основно, но наркоманията, проституцията и други...
Като игра никаква скача се от случка в случка, като случките са свързани с поредната работа, на която си за ден-два и от която те махат, защото си циганин. Реално е търсиш си работа и жилище, като спиш и по пейки и т.н. Всичко зависи от зар...избори фиктивни на 90%.
Позитивното е само едно - това, което Торо е споменал - пълното пренасяне на историята от Унгария в България. много добре е направено!
още нещо - мисля, че темата не е за този раздел!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

06 Авг 2016 15:26 06 Авг 2016 15:31 от Ал Торо.
Offline
Ал Торо's Avatar
Ал Торо
Автор
Автор
Мнения: 6679
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2493
Ромски лабиринт - Книга-игра #116621
(Темата е преместена - подаряваме "Ромски лабиринт" на старата вълна :whistle: )
Следните потребител(и) изказаха благодарност: Monevwww

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

08 Авг 2016 19:22
Offline
Вилорп's Avatar
Вилорп
Premium Member
Premium Member
Мнения: 11081
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1214
Topic Author
Ромски лабиринт - Книга-игра #116652
Абе първоначално я защитавах книжката защото все пак предава доста интересна гледна точка, но наскоро я разцъках по подробно и наистина седи много изкуствена. „Озърташ се крадливо”, бах, що па така да се озъртам, а и отделно какви са тия търговци които нещата да ти вземат парите...

пп. Портването към България е направено много добре.
псп. Имаше си българска дума за портване неговата кожа....

Цвят за модериране
Линк към каталога с дигитализирани книги
knigi-igri.bg/forums/digital-gamebooks/4...italni-proizvedeniya - нови книги

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
Форум
/
Книги-игри
/
За заглавията от първата вълна
/
Чуждите автори
/
Ромски лабиринт - Книга-игра
Time to create page: 0.090 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

500 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Лигата на крадците (14 Мнения)
    • в Нови книги-игри / Други нови книги-игри
    • от Златаров
    • Today 16:26
    • Когато половината ти парти е в друг град (Бюджетна... (7 Мнения)
    • в Общи приказки / Настолни и ролеви игри
    • от Pe6ka_S_Mnenie
    • 16 Юни 2026 10:25
    • Пълен списък книги-игри - Нова Вълна (232 Мнения)
    • в Книги-игри / За книгите-игри
    • от Вилорп
    • 15 Юни 2026 09:53

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност